תקופת הקורונה מערימה קשיים ואתגרים רבים על כולנו ומצריכה שינויים והתאמות באינספור תחומים. בעוד בעלים ומנהלים של מקומות עבודה, החל מאתר בנייה ועד למשרד היי טק, מחויבים לדאוג תמיד לבטיחות האישית של עובדיהם במקום העבודה, בתקופת הקורונה חובה זו הופכת מורכבת וחשובה עוד יותר ומצריכה יתר תשומת לב והיערכות מיוחדת.

 

שמירה על בטיחות בעבודה היא לא סתם מטלה נוספת של מנהלים ובעלי עסקים, אלא מדובר באחת הסוגיות המרכזיות והחשובות ביותר, תמיד וללא תלות באופי מקום העבודה. לשם כך מועסקים אנשי מקצוע דוגמת יועצי בטיחות או ממונה בטיחות בעבודה באינספור מקומות עבודה, כאשר חלקם אף מחויבים לכך על פי חוק (לדוגמה – אתר בנייה המעסיק מעל למאה עובדים, עסק חקלאי המעסיק מעל לחמישים עובדים וכל מקום עבודה אחר אשר נקבע ספציפית כי מחויב בהעסקת ממונה בטיחות).

מגפת הקורונה, אשר שינתה בחודשים האחרונים באופן חסר תקדים את דרכי ההתנהלות בעולם כולו, מציבה אתגרים וסיכונים נוספים עבור הממונים על בטיחות במקומות עבודה, ומצריכה היערכות מחודשת ויתר תשומת לב לפרטים.

 

סידור מחדש של מקום העבודה לצורך שמירה על בטיחות העובדים

על מנת להבטיח כי בנוסף למפגעי הבטיחות הפוטנציאליים האחרים, עובדי העסק יהיו מוגנים גם מפני האפשרות להדביק ולהידבק בקורונה, נדרש סידור מחדש של מקום העבודה כולו. סידור זה מושפע ישירות מהנחיות משרד הבריאות המתעדכנות עתה מדי יום ומכתיבות במידה רבה את אורח החיים במדינה כולה. בהתאם להנחיות אלו יש להתאים את מקום העבודה כך שעובדים לא ייאלצו להתקרב אחד אל השני יתר על המידה או להתקהל יחדיו בחדר, לדאוג למקומות רבים ונוחים לשטיפת ידיים סדירה, לספק מסיכות וכפפות במידת הצורך וכו'.

כל זה אולי נשמע טריוויאלי – כל מקום וכל בית בישראל מחויב להנחיות אלו כיום וכולנו פועלים על פיהן בכל מקום אליו אנו מגיעים. עם זאת, במקרה של מקום עבודה מדובר באתגר מיוחד ולא פשוט בכלל. בימי רוגע בהם אין כל מגפה באופק והחיים מתנהלים כסדרם ובאופן רגוע ורגיל לחלוטין, שמירה על בטיחות בעבודה עלולה להיות עניין מאתגר ביותר, במיוחד במקומות עבודה מסוגים מסוימים, ולכן מצריכה כאמור העסקת אנשי מקצוע מהתחום. כאשר מוסיפים לכל זה גם את מצב החירום הלאומי והעולמי בו אנו נמצאים ואת ההנחיות הנלוות אליו, מתקבלת משימה מאתגרת ביותר…

 

עבודה עם יועצי בטיחות בעבודה ואנשי מקצוע מהתחום להבטחת בטיחות העובדים

בעוד הקפדה על כל נהלי הבטיחות הנדרשים ממקום עבודה בזמני רגיעה מצריכה במקרים רבים סיוע מקצועי והעסקת ממונה בטיחות או יועצי בטיחות, עבור בעלי עסקים ומנהלי מקומות עבודה רבים התמודדות עם אתגר הקורונה וודאי מצריך סיוע מקצועי.

יועצי בטיחות, ממונה בטיחות ואנשי מקצוע נוספים מתחום הבטיחות בעבודה הם הכתובת הנכונה לפנות אליה במקרה של צורך בסיוע בהתמודדות עם זמנים מאתגרים אלו. כחלק מתפקידם, אנשי מקצוע דוגמת ממונה בטיחות דואגים לאתר את מפגעי הבטיחות הפוטנציאליים במקום העבודה, לכתוב ולעדכן באופן שוטף נהלי בטיחות שונים ולעבוד יחד עם הדרג הניהולי במקום עבודה זה במטרה ליישם ולאכוף את תקנות הבטיחות באופן יעיל.

את כל זה יכול ממונה בטיחות או יועץ בטיחות בעבודה לעשות גם בהקשר של האתגרים החדשים שמציבה תקופת הקורונה. איש מקצוע המתמחה בתחום הבטיחות בעבודה, כתיבת נהלי בטיחות וכו' הוא בדיוק האדם שאתם רוצים לצדכם בימים מאתגרים אלו, בהם השמירה על הבטיחות והבריאות האישית של העובדים (כמו גם הלקוחות) במקום העבודה הופכת מאתגרת ותובענית עוד יותר.

לאוס בניית אתרים קידום אתרים אורגני

Call