קשה לחשוב על תחומים חשובים ורלבנטיים יותר עבור עובדים, מנהלים ובעלי עסקים גם יחד, מאשר התחום של בטיחות בעבודה. מדובר כיום בתחום מקצועי רחב ועשיר במידע, נהלים ותקנות, טכניקות עבודה ואמצעים שונים המאפשרים להעלות באופן שיטתי ומשמעותי את רמת הבטיחות האישית במקום העבודה.

מערך הבטיחות במקום עבודה סטנדרטי בישראל כיום כולל מגוון כלים ופעולות שוטפות שונות, רובם ככולם באים להבטיח את בטיחותם האישית של עובדי המקום בדרכים מקצועיות ומתקדמות שונות. במסגרת תחום זה פועלים אנשי מקצוע ייעודיים שונים, אשר את שירותיהם אנו מציעים, דוגמת ממונה בטיחות ויועצי בטיחות המתמחים בתחומים ספציפיים שונים. אנו מסייעים במגוון תחומים מקצועיים בתחום הבטיחות בעבודה, החל מהעברת הדרכות בטיחות ועד לסיוע בבניית מערכי בטיחות כוללים, הכנת תוכניות מפורטות בהתאם למאפיינים הייחודיים לכל לקוח, ליווי מקצועי לצורך עמידה בדרישות וקריטריונים שונים שמציבה המדינה ועוד.

שמירה על חייהם ובריאותם של האנשים שמרכיבים את העסק – בטיחות בעבודה

השקעה משמעותית של הארגון במערך בטיחות העבודה נחשבת כיום לדבר נפוץ ומקובל ביותר בעולם הארגוני והעסקי, בראש ובראשונה בעקבות סולם הערכים המאפיין את החברה שלנו בעידן בו אנו חיים, המכתיב דאגה לחייהם, בריאותם ושלומם האישי של האנשים הקשורים אלינו. בכל הנוגע לבית עסק או ארגון זה או אחר, העובדים הם אלו שמרכיבים את העסק ומפיחים בו חיים להנהלה של אותו ארגון המחויבות המוסרית, החברתית והמשפטית לעשות כל שביכולתה על מנת להבטיח שמירה  על שלומם ובריאותם של עובדיה ומניעה של סכנות בטיחותיות פוטנציאליות.

לכן ההשקעה במערך בטיחות מפותח ומתקדם אינה נחשבת כיום לגחמתם של כמה מנהלים המייחסים משקל רב במיוחד לבטיחות בעבודה, אלא להשקעה לגיטימית ומתבקשת עבור כל ארגון ובית עסק. זה כיום חלק אינטגראלי גם מהתרבות הארגונית המיושמת ומקודמת בכל ארגון באשר הוא, ובפרט במקומות עבודה בהם קיימות סכנות בטיחותיות פוטנציאליות מוכרות.

הקפדה על בטיחות בעבודה שקולה גם להתנהלות פיננסית יעילה יותר

מלבד לעצם כניסתו של נושא הבטיחות בעבודה לתרבות הארגונית ולראש סולם הערכים על פיהם פועלים ארגונים וחברות בימינו, מערך בטיחות בעבודה מפותח ומושקע הוא כיום אינטרס של כל מנהל ובעל עסק מכל תחום שהוא, שכן אינספור מחקרים ותובנות מהשנים האחרונות בתחום הניהול מצביעים על כך שההשקעה בבטיחות בעבודה היא משתלמת ביותר מבחינה כלכלית, במיוחד בטווח הבינוני והארוך. כמעט בכל ארגון או חברה שרק נוכל להעלות על הדעת קיימות סכנות בטיחותיות מסוימות המסכנות את העובדים. זה כמובן ברור לכל כאשר מדובר במפעל המטפל בכימיקלים מסוכנים, למשל, אבל גם בארגונים הפועלים בסביבה משרדית בלבד קיימים מפגעי בטיחות פוטנציאליים. מאחר ומדובר במקומות בהם מבלים עשרות ומאות אנשים מדי יום לאורך מרבית היום, במוקדם או במאוחר אחד מאותם מפגעי בטיחות פוטנציאליים עלול לגרום להיהפך למפגע בפועל. במקרה זה לא רק בטיחותם ושלומם האישי של העובדים נמצאת בסכנה, אלא גם פעילותו של אותו בית עסק. בעיות בטיחותיות עולות המון כסף לארגון וההשקעה במניעתם של אותם מפגעי בטיחות היא תמיד משתלמת בטווח הארוך.

לסיכום, נראה כי מכל בחינה אפשרית משתלם להשקיע במערך הבטיחות בעבודה. זה יגן על המנהלים והעובדים בארגון גם יחד ויסייע לו לפעול בצורה יעילה ומשתלמת יותר מבחינה כלכלית.

לאוס בניית אתרים קידום אתרים אורגני

Call