על מנת לפעול ולתפקד באופן חוקי ולגיטימי, על כל בית עסק להחזיק ברישוי לעסק – רישיון מטעם רשויות המדינה המאפשר לאותו בית עסק להתנהל בצורה חוקית לכל דבר ועניין. רישוי עסקים הוא למעשה מנגנון בסיסי של המדינה הבא להבטיח כי בתי עסק עומדים בחוקים ובתקנות הרבות והשונות הרלבנטיות עבורן הקיימות כיום במדינה, כך שבמקום לבדוק ולבחון כל אחד מהעסקים בארץ בכל שנה, זוהי חובתו של בית העסק עצמו להשיג את הרישיון הנדרש ולהציגו לכל דורש. על מנת להשיג רישוי לעסק יש לעמוד כאמור במספר תקנות וקריטריונים שונים, במגוון נושאים שונים. מהם הקריטריונים והדרישות לקבלת רישוי לעסק ומהי הדרך הבטוחה והטובה ביותר לוודא כי העסק שלכם יקבל את הרישוי לו הוא נדרש?

 

מבטיחות ועד שמירה על הסביבה – קריטריונים לקבלת רישוי לעסקים

על מנת לקבל רישוי לעסק יש לעמוד בדרישות שונות, הנחלקות לכמה נושאים עיקריים:

 

בטיחות – אחד הנושאים המרכזיים והעיקריים הוא כמובן תחום הבטיחות במקום העבודה ובבית העסק. עסקים מסוימים נדרשים להחזיק ממונה בטיחות במשרה מלאה, אחרים מחויבים להיוועץ ביועץ בטיחות אש או יועץ בטיחות בעבודה ובאופן כללי נדרש העסק לנקוט בשורה ארוכה ומפורטת של צעדים אשר יבטיחו את שלומם האישי ובטיחותם של העובדים, הלקוחות ושאר האנשים המבקרים בעסק או קשורים בו בדרך זו או אחרת. במקרה של עבודה עם בעל מקצוע דוגמת ממונה בטיחות בעבודה (בעל מקצוע אשר בתי עסק החל מגודל מסוים מחויבים בהעסקתו על פי חוק), בעל מקצוע זה יידע להכווין ולסייע למנהלי העסק לעמוד בכל דרישות הבטיחות הרלבנטיות.

 

איכות הסביבה – מטרה מרכזית נוספת אותה מנסים להשיג על ידי הדרישות והקריטריונים של רישוי עסקים היא זו של הגנה על איכות הסביבה. כלומר, על מנת לקבל את הרישוי הנדרש על העסק להבטיח כי הוא שומר על הסביבה בצורות אלו או אחרות, אשר עשויות כמובן להשתנות מתחום עיסוק אחד למשנהו. הבטחה על שמירה נאותה על איכות הסביבה היא מהמטרות העיקריות והראשונות של המדינה בכללותה (והעולם כולו), וככל שתקנות אלו מחמירות יותר בהקשר של קבלת רישוי לעסק, כך השמירה על הסביבה מוקפדת יותר, והתהליך הופך מעט מדוקדק ומאתגר יותר עבור העסק עצמו.

 

מניעת סכנה לשלום הציבור – רישוי העסק בא להבטיח גם כי עסק זה אינו מציב סכנה כזו או אחרת לשלום הציבור (שוב, גם כאן סוג ואופי הסכנות המדוברות משתנה כמובן מעסק לעסק, על פי תחום הפעילות). כך, על העסק להבטיח למשל כי אינו מציב סכנה בריאותית לעוברים ולשבים, למבקרים בשטחו וכו', כי הוא אינו מביא לסכנת הידבקות במחלות שונות ואינו מסכן את בריאות הציבור בשום צורה.

 

תכנון בנייה וסכנת אש – על העסק להבטיח גם כי הוא עומד בכל הדרישות והקריטריונים הנוגעים בתכנון בנייה, כמו גם בבטיחות בכל הנוגע למפגעי אש. כבר ציינו כי עסקים מסוימים נדרשים לעבוד עם יועץ בטיחות אש מקצועי, ובכל מקרה ישנן תקנות של שירותי הכבאות בהן על כל עסק באשר הוא לעמוד באופן מלא

 

ייעוץ וליווי מקצועי לצורך קבלת רישוי לעסק – הדרך המהירה והבטוחה ביותר

כפי שניתן כבר להבין מהתמונה המצטיירת, קבלת רישוי לעסק עלולה להוות תהליך מעט מאתגר, שלא לומר תהליך מתיש ומפרך במקרים בהם לא עובדים בצורה מסודרת ולא יודעים בדיוק מה כוללות התקנות והדרישות השונות. מכיוון שמדובר בכמה נושאים שונים ונבדלים, במקרים רבים לא כל כך פשוט או קל לדעת ולהבין בדיוק מה עלינו לעשות על מנת להבטיח כי נקבל רישיון עסק, וכיצד נגרום לתהליך להיות יחסית מהיר וחלק.

הפתרון הטוב ביותר שניתן להציע בהקשר זה הוא עבודה עם חברה המתמחה בדיוק בתחום זה, ומעניקה את שירותי הייעוץ והליווי הצמוד המקצועיים והנדרשים על מנת לצלוח את התהליך הנ"ל בצורה המהירה, החלקה והטובה ביותר. בתור חברה המעניקה שירותי ליווי וייעוץ מסוג זה אנו מציעים לכל בית עסק ליווי מלא ומקצועי, אשר יבטיח כי כל הדרישות ימולאו בצורה מושלמת ומספקת, כך שבעת הגשת הבקשה העסק יעמוד בכל הקריטריונים הרלבנטיים,  ויקבל את הרישיון בצורה המהירה והקלה ביותר.

חשוב להבין כי הכנה מוקדמת היא קריטית והכרחית במקרה זה, במידה ומעוניינים לקצר ולפשט את התהליך ככל הניתן. במידה ומתכוננים כמו שצריך מראש (כאמור, בליווי והכוונה שוטפת של גוף מקצועי המתמחה בדיוק בתחום זה), התהליך עצמו יהיה חלק ומהיר. במידה ומגיעים לא מוכנים, תמיד ישלחו אותנו להביא עוד מסמכים, למלא אחר עוד דרישות ולבצע עוד שינויים שונים בטרם נקבל את הרישיון הנכסף. זה כמובן יבוא לכדי ביטוי לא רק בזמן ובעצבים, אלא גם (ובעיקר) בכסף – עיכובים חוזרים ונשנים בקבלת רישיון העסק יעלו לנו לא מעט מכל מיני בחינות שונות. לכן, הכנה מוקדמת ועבודה עם חברה מקצועית המתמחה בהגשת עסקים לקבלת רישוי עסק, היא גם הדרך המשתלמת ביותר מבחינה כספית.

לאוס בניית אתרים קידום אתרים אורגני

Call