נושא הבטיחות בעבודה הוא ללא ספק מהנושאים החשובים והרלבנטיים ביותר עבור כל מקום עבודה, ובמיוחד עבור מקומות עבודה בהם קיימים סיכונים אינהרנטיים שונים (דוגמת שימוש בחומרים מסוכנים במפעלים מסוימים, עבודה בגובה וכד'), ובשנים האחרונות המודעות לכך גוברת בצורה משמעותית בארץ, במיוחד לאור דיווחים חוזרים ונשנים על תאונות עבודה קטלניות אשר במקרים רבים עולות בחיי אדם. לכן צריכים מעסיקים שונים באשר הם לבדוק ולבחון מקרוב מהם בדיוק הסיכונים במקום עבודתם, אילו בעלי תפקידים מיוחדים בתחום עליהם להעסיק ואילו כדאי ומומלץ שיעסיקו, גם אם לא חובה –

 

ממונה בטיחות במקום העבודה כדרישה מחייבת עבור בתי עסק מסוימים

נתחיל מדרישת החובה על פי חוק – מקומות עבודה מסוימים, דוגמת כאלו בהם מועסקים מעל לחמישים עובדים בענפים מסוימים ומעל למאה עובדים בענפים אחרים, מחויבים על פי חוק בהעסקת ממונה בטיחות בעבודה – איש מקצוע מוסמך אשר תפקידו הוא להבטיח כי רמת הבטיחות באותו מקום עבודה אכן מספקת, כי קיימים ונאכפים נהלי הבטיחות הרלבנטיים, כי אותו מקום ערוך למקרים פוטנציאליים של סיכוני בטיחות משמעותיים, כי המודעות לנושא הבטיחות גבוהה מספיר בקרב העובדים והמנהלים השונים וכד'.

על מנת לברר האם גם בית העסק שלכם מחויב על פי חוק בהעסקתו של ממונה בטיחות בעבודה מומלץ לגשת לאתר של משרד העבודה ולקרוא את הדרישות והקריטריונים הספציפיים.

לחילופין, ניתן ליצור קשר עם משרד במתמחה בתחום של בטיחות בעבודה ולבקש ייעוץ ראשוני וכללי. משרדים מקצועיים העוסקים בתחום זה יוכלו להשיב על שאלותיכם באופן מיידי, כך שלא תבזבזו יותר מדי זמן בטרם תגלו האם דרישות אלו רלבנטיות גם עבורכם ובמידה וכן – מה יש לעשות על מנת לעמוד בהן.

 

יועץ בטיחות בעבודה ויועץ בטיחות אש – ייעוץ מקצועי ואופציונאלי

ומה בדבר אנשי מקצוע נוספים מתחום הבטיחות בעבודה, דוגמת יועצי בטיחות בעבודה או יועצי בטיחות אש? ובכן, ייעוץ מקצועי מסוג זה הוא שירות אשר מומלץ ביוצר עבור בתי עסק ומקומות עבודה רבים. במקרים רבים בית העסק המדובר כולל עיסוק שוטף בכימיקלים מסוכנים, במיכון כבד ובאלמנטים נוספים אשר עלולים בהחלט להציב סכנות בטיחותיות בפני העובדים, כמו גם סכנות ספציפיות של התלקחויות, שריפות ומגעי אש שונים.

במקרים אלו מומלץ ביותר עבור הבעלים והמנהלים של אותו בית עסק לשכור גם את שירותיו לש יועץ בטיחות רלבנטי, דוגמת יועץ בטיחות אש במקומות בהם קיימות סכנות יומיומיות וממשיות לשריפה.

ייעוץ מסוג זה (הן של יועץ בטיחות כללי והן של יועץ בטיחות אש) לרוב אינן בגדר חובה על פי חוק, אך בכל זאת מומלצים ביותר. יועצים אלו מאתרים ומזהים פגמים אפשריים במערך הבטיחות של אותו בית עסק, מסייעים לגבש נהלים חדשים, יעילים ומתאימים, מעבירים במקרים מסוימים הדרכות בטיחות חשובות לעובדים ולדרגים המנהליים ופועלים בדרכים רבות נוספות על מנת להביא את אותו מקום עבודה לרמה מספקת וטובה מבחינה בטיחותית.

לכן בוחרים בעלי עסקים רבים לשכור את שירותיהם של יועצי בטיחות למיניהם, למרות שאינם מחויבים לכך על פי חוק – מדובר בבטיחות העובדים ובחיי אדם, וייעוץ מקצועי מסייע בפועל להימנע מתאונות ומאובדן חיי אדם, כמו גם מנזקים כספיים ממשיים עבור אותו בית עסק (הנגרמים כמעט בכל תאונה רצינית). בנוסף ,ייעוץ מסוג זה יכול לסייע לבעלי העסק לכסות עצמם מבחינה משפטית, למשל על ידי כך שיוודאו כי כל נהלי הבטיחות להם הם מחויבים על פי חוק (ופעמים רבות אפילו אינם מודעים לכך) נשמרים ומוקפדים.

לאוס בניית אתרים קידום אתרים אורגני

Call