עבור אינספור בתי עסק, מקומות עבודה וארגונים שונים, הנושא של בטיחות אשר הוא נושא מרכזי ואף קריטי. מובן מאליו שבמקרה של מפעלים העושים שימוש נרחב בדשנים או כימיקלים דליקים, במיכון כבד וכו', הנושא של בטיחות אש יהיה רלבנטי ביותר. אך בפועל גם עבור כל בית עסק או ארגון באשר הוא (ואף כל אתר בנייה או מבנה בהקמה), בטיחות אש מהווה נושא רלבנטי ביותר המצריך התייחסות מקצועית מעמיקה. מדוע נושא זה רלבנטי גם עבור ארגונים, בתי עסק וכד' אשר אינם עוסקים ישירות בחומרים דליקים במיוחד או במיכון אשר עלול לחולל שריפות ומתי נדרשת העסקתו של יועץ בטיחות אש מקצועי?

 

עמידה בדרישות מערך הכבאות הארצי

נתחיל עם הסיבה לרלבנטיות הרבה של נושא בטיחות אש עבור כל בית עסק, ארגון או אתר בנייה/שיפוץ באשר הוא – מערך הכבאות הארצי, הגוף האמון מטעם המדינה על נושא הטיפול בשריפות ובטיחות מפני מפגעי אש באשר הם, מחייב כל אתר בנייה, למשל, בעמידה בנהלי בטיחות אש מפורטים שונים. גם כל מקום עבודה מחויב לעמוד בנהלי בטיחות אש בסיסיים, ונהלים אלו מפורטים ומחמירים יותר ככל שמדובר בארגון גדול יותר המכיל עובדים רבים יותר באופן שוטף, כמו גם כאשר מדובר כמובן בבתי עסק העושים שימוש בחומרים דליקים.

מאחר וכל אתר בנייה באשר הוא, כמו גם לא מעט מקומות עבודה ובתי עסק מחויבים בעמידה בנהלי בטיחות אש מחמירים, ייעוץ מקצועי בכל הנוגע לעמידה בנהלים אלו נדרש במקומות רבים. חשוב להבין כי ברגע שמדובר במקום עבודה הכולל יותר מכמה עובדים ספורים, עמידה מלאה ומושלמת בכל נהלי בטיחות האש אינה תמיד עניין טריוויאלי או פשוט כל כך – לא תמיד מכירים את כל הנהלים על בוריים, יודעים מה בדיוק אומר כל סעיף בכל אחד מהנהלים או מכירים את כל מה שצריך להכיר על מנת לוודא כי הארגון עומד באופן שוטף ורציף בכל הדרישות השונות. מעבר לכך שמדובר בגורם בעל פוטנציאל לסכן חיי אדם, מדובר גם בנושא אשר עשוי לגרור סנקציות וקנסות לא קטנים עבור ארגון אשר מיאן לעמוד בכל הדרישות השונות המנוסחות בחוק. התמריץ, אם כן, הוא כפול ומכופל עבור כל ארגון באשר הוא.

 

יועצי בטיחות אש עבור אירועים המוניים

מקום נוסף בו נדרשים שירותיו של יועץ בטיחות אש מקצועי הם אירועים המוניים למיניהם. הכוונה היא להפגנות, פסטיבלים, מסיבות, התכנסויות מסוגים שונים, אירועים חגיגיים רבי משתתפים ועוד אלף ואחד סוגים שונים של אירועים המוניים, הנערכים במדינה כמו ישראל חדשות לבקרים. מדי שבוע תמצאו בישראל אינספור אירועים המוניים הנערכים במקומות סגורים ופתוחים כאחד, ועבור כל אחד מאלו נדרשת כמובן עמידה בנהלי בטיחות אש מוקפדים ביותר. במקרים מסוימים נדרשת כבאית של ממש בשטח, במקרים אחרים נדרשים נהלים מחמירים פחות. בכל מקרה, יועץ בטיחות אש מקצועי יידע כיצד לייעץ להפקת האירוע בכל הנוגע לנהלים ולתקנות בהן עליהם לעמוד, וכך ניתן יהיה להבטיח את השמירה על בטיחות המשתתפים באירוע מצד אחד, ואת קיום האירוע עצמו מצד שני. זאת מכיוון שאירוע עתידי אשר אינו עומד בנהלי בטיחות האש הנדרשים בחוק לא יקבל את אישור המשטרה להתקיים, ויבוטל מבעוד מועד (כפי שקורה לא אחת באירועים בישראל).

 

כלומר, יועץ בטיחות אש הוא בעל מקצוע אשר שירותיו המקצועיים נדרשים ביותר לא רק במקומות עבודה, ארגונים ומקומות "קבועים" למיניהם (מבחינת קיומם בזמן ומיקומם הפיסי במרחב), אלא גם ובמיוחד עבור אירועים זמניים וחולפים, התכנסויות מרובות משתתפים וכו'.

 

כיצד מומלץ לשכור יועץ בטיחות אש טוב?

לאחר שפירטנו בנוגע לארגונים, למקומות ולאירועים השונים המצריכים עמידה קפדנית ומדוקדקת בנהלי בטיחות אש, ולאחר שציינו את חשיבותו הרבה של יועץ בטיחות אש מקצועי ומנוסה, עולה השאלה – כיצד נוכל להבטיח כי יועץ בטיחות האש שאנו שוכרים הוא אכן יועץ מקצועי, מנוסה וטוב?

הדרך המומלצת ביותר להבטיח זו היא לשכור יועץ בטיחות אש הפועל מטעמה של חברה המתמחה בבטיחות, וספציפית בבטיחות במקום העבודה, באתר בנייה וכד'. חברה מסוג זה, הפועלת בתחום כבר שנים רבות וצברה לעצמה מוניטין וקרדיט בלתי מבוטל, גם תוכל להבטיח כי יועצי בטיחות האש שהיא מעסיקה הם אכן יועצים מקצועיים, מנוסים ובעלי "גב" מקצועי איתן.

לאוס בניית אתרים קידום אתרים אורגני

Call