אחד מסוגי יועצי הבטיחות המרכזיים והחשובים ביותר עבור אינספור מקומות עבודה, אתרי בנייה וכו' הוא יועץ בטיחות אש. בעוד הביקוש לשירותיהם של אנשי מקצוע אלו גבוה יחסית בשוק העבודה הישראלי, חשוב להבין – מהם בדיוק התפקידים העיקריים שממלא יועץ בטיחות אש? להלן כמה מפעולות הבסיסיות והחשובות ביותר להן אחראי בעל מקצוע זה –

הכנת תכנית בטיחות אש – בניינים חדשים וישנים כאחד, המוקמים או משופצים בימים אלו בישראל, מחויבים בהגשת תכנית בטיחות אש, אשר כשמה כן היא – אמורה להציג בצורה מסודרת ומפורטת את מערך בטיחות אש המיושם בבניין זה. יועץ בטיחות אשר הוא בעל המקצוע האחראי לרוב על הכתיבה והניסוח של תכנית בטיחות אש. תכנית זו תכלול לרוב פירוט מלא של כל חלקי הבניין ותכולתם הכללית, דרכי גישה, יציאה ומילוט בעת מקרה של שריפה, תכניות חשמל ותאורה של הבניין, מערכות של גילוי וכיבוי אש, מיקומים של מטפים ועוד – כל מה שנוגע להתמודדות של אותו בניין עם פוטנציאל של שריפה ומפגע של אש בלתי נשלטת. הכנת התכנית נדרשת כאמור על ידי שירותי הכיבוי וההצלה ובלעדיה לא ניתן לקבל את כל האישורים הרשמיים הנדרשים על מנת להשלים את הבנייה או השיפוץ של הבניין, ולאכלס אותו. ככל שיועץ בטיחות האש ששוכרים יהיה מנוסה ומקצועי יותר בכתיבת תכנית בטיחות אש, כך גבוהים יותר הסיכויים לקבל את כל האישורים המיוחלים בזמן ומהר יחסית, וכמובן – לוודא כי בטיחותם של האנשים הצפויים לשהות בבניין תישמר בצורה אופטימאלית.

הכנת תיק שטח – תיק שטח הוא למעשה קלסר מפורט ומלא מידע אשר נדרש גם כן על ידי שירותי הכבאות וההצלה, ובו מפורטים המערכים הארגוניים לניהול אירועים של שריפות. חשיבותו של תיק שטח היא עצומה – הוא אמור להכיל מגוון נתונים בסידור נוח מסוים אשר יאפשר בעת הצורך לשירותי הכיבוי וההצלה להתכונן ולהתנהל בצורה נכונה ומיודעת, וכך לייעל את האופן בו האירוע כולו מתופעל. במילים אחרות, תיק שטח עשוי בהחלט להציל חיי אדם בשטח.

הדרכות בטיחות אש – במקומות עבודה שונים מועברות מדי פעם הדרכות בטיחות מסוגים שונים, והדרכת בטיחות אש היא אחת הנפוצות והחשובות ביותר שבהן. הדרכת בטיחות מרעננת את היכרותם ובקיאותם של המשתתפים בה בנהלי בטיחות שונים ובדרכי התגובה והפעולה הנדרשות מהם במצבים אלו. הדרכת בטיחות אש היא חשובה מאין כמוה שכן במקרים של שריפות וסכנות אש מסוגים שונים, זמן ואופי התגובה הם קריטיים ופעמים רבות עושים את כל ההבדל בין אובדן חיי אדם לבין הצלתם.

ייעוץ מקצועי – כמובן שאחד מתפקידיו הראשונים והעיקריים של יועץ בטיחות אש (כפי שמעיד שם תפקידו…) הוא לייעץ למנהלים ולבעלים של מקומות העבודה המעסיקים אותו, בין אם מדובר באתר בנייה, מפעל, משק חקלאי או כל מקום אחר. במסגרת ייעוץ מקצועי זה משפרים את מערך כיבוי האש של מקום העבודה, בוחנים לעומק את מערך נהלי הבטיחות וכיבוי האש הקיים, מטמיעים נהלי עבודה שונים לצורך הימנעות משריפות ומוצאים כל דרך אפשרית על מנת להוריד את סכנת האש למינימום האפשרי, ולהכין את צוות העובדים להתמודדות עם מצבים מסוכנים שכאלו, במידה ואכן יתרחשו.

ייעוץ מקצועי בנושא בטיחות אש במקום העבודה יכולה לחסוך הרבה מאוד כסף, משאבים ועגמת נפש, אך המטרה הראשונה והעיקרית כאן היא כמובן הצלת חיי אדם. לכן בוחרים מעסיקים רבים כל כך להעסיק יועצי בטיחות אש באופן קבוע או נקודתי, במטרה להתמודד עם אחת הסכנות הבטיחותיות הפוטנציאליות החמורות ביותר שקיימות במקומות עבודה.

 

כנסו לכאן וקראו אודות כל השירותים של חברה א. ב בטיחות

לאוס בניית אתרים קידום אתרים אורגני

Call