חוק רישוי עסקים כולל 6 מטרות: הבטחת האיכות הנאותה של הסביבה , מניעת סכנות לשלום הציבור, בטיחות של הנמצאים במקום העסק ומניעת סכנת הידבקות ומחלות בעלי חיים, הבטחת בריאות הציבור, הבטחת קיום הדינים הנוגעים לתכנון ולבניה ולשרותי הכבאות .
חברת "א.ב בטיחות" תסייע לך בהשגת רישיון העסק בצורה המקצועית והמהירה ביותר.
 

להקים ולנהל בית עסק בצורה נכונה, מקצועית ויעילה – הצורך ברישוי עסקים

מוסדות המדינה הרלבנטיים מעוניינים להבטיח כי בית עסק חדש המוקם כיום ייבנה, יעוצב וינוהל בצורה נכונה ומקצועית, כזו אשר בראש ובראשונה אינה מסכנת את שלום הציבור או את שלום העובדים באותו בית עסק. בעוד זה עלול להישמע בסיסי, מתבקש ואף טריוויאלי, בפועל זה לא כל כך פשוט – בתי עסק מתחומים שונים עושים שימוש בסוגי מיכון שונים, בשטחים שונים ומבצעים פעולות יומיומיות שונות, ובדרך כלל קשה מאוד לחזות מראש כל בעיה פוטנציאלית וכל סיכון בטיחותי אפשרי שעלול להיגרם לעובדים ו/או ללקוחות, עוברי אורח בסביבת העסק וכו'. כאשר מדובר במפעל אשר עושה שימוש במיכון כבד ומסוכן זה יותר ברור לנו, אך גם בפתיחתה של חנות פשוטה ו"תמימה" לכאורה, קיימים סיכונים שונים.

מסיבה זו מיושם בארץ חוק רישוי עסקים – חוק זה מגדיר ומפרט שש מטרות שונות המהווה אינטרס של כולנו (הן של בעל העסק, הן של העובדים והן של הלקוחות והציבור בכללותו) בנוגע לניהול העסק, ובאמצעות המנגנון של רישוי עסקים מבטיח חוק זה כי כל בית עסק אכן יעמוד במגוון הדרישות הרלבנטיות על מנת להבטיח שמירה על בטיחות, בריאות וכו'.

שש המטרות המפורטות לעיל רחוקות מלהיות שרירותיות – הן הוגדרו ונוסחו בחוק רישוי עסקים מתוך הניסיון בפועל של אינספור בתי עסק וארגונים שונים בישראל, ובניסוחם והמלצתם של מומחים ואנשי מקצוע מתחומים רלבנטיים שונים, כמו גם תוך התייחסות לחוקי רישוי עסקים מקבילים ממדינות מתקדמות אחרות.

 

כיצד ניתן ומומלץ לעמוד בתקנות המפורטות והמורכבות של חוק רישוי עסקים?

מאחר וקיימים נושאים חשובים רבים ושונים הנכללים תחת המטרייה הרחבה של האינטרס המשותף לציבור, לבעלי העסק, לעובדים וללקוחות, חוק רישוי עסקים הוא חוק רחב ומורכב המכיל דרישות שונות, הן כלליות והן ספציפיות.

כל הדרישות הללו עלולות להיראות מרתיעות ומורכבות ליישום עבור בעליו של עסק חדש, למשל, ובצדק – אין כל סיבה שהתהליך במסגרתו מוודאים כי העסק מתנהל בצורה מושכלת, נכונה ובטיחותית כלפי סביבתו יהיה תהליך קל או פשוט. מכיוון שהתהליך מורכב, יסודי ויורד לפרטים, ניתן להבטיח כי העסק באמת יתנהל בצורה טובה וידידותית/בטיחותית כלפי כולם.

אז כיצד עומדים בדרישות הללו? כיצד מבטיחים יישום מלא, מספק ומקצועי של חוק רישוי עסקים? באמצעות עבודה עם אנשי המקצוע המתאימים, במקרה זה אנשי המקצוע שלנו המתמחים, בין היתר, בתהליכי רישוי עסקים, כחלק מהתחום הרחב יותר של בטיחות בעבודה. אנשי המקצוע שלנו מכירים את הפרטים והסעיפים השונים של חוק רישוי עסקים לעומק, מומחים ביישום נהלים ותקנות מקיפות של בטיחות בעבודה, בטיחות באש ותחומים קשורים נוספים, מתמחים בין היתר בהעברת הדרכות בטיחות וחשוב מכל – יודעים בדיוק מה עליכם לעשות על מנת לעמוד בדרישות המנוסחות בחוק רישוי עסקים, על מנת לקבל את רישיון העסק המיוחל.

לאוס בניית אתרים קידום אתרים אורגני

Call