אחד המקצועות המרכזיים והחשובים ביותר בעולם הבטיחות בעבודה בישראל כיום הוא ממונה בטיחות. מדובר באיש מקצוע בעל ידע, ניסיון, הסמכה והכשרה מתאימים בתחום הבטיחות בעבודה, המחזיק באחריות ובסמכויות שונות במקום העבודה בו הוא מועסק, במטרה לשפר ולייעל ישירות את מערך הבטיחות במקום זה.

ממונה בטיחות הוא אחד מאנשי המקצוע המרכזיים והחשובים ביותר בעולם הבטיחות בעבודה, ומהווה למעשה כלי מרכזי של המדינה המעוניינת להבטיח כי בתי עסק וארגונים הפועלים בשטחה יתאפיינו ברמה מספקת של בטיחות במקום העבודה, עבור עובדים, לקוחות ואנשי הנהלה גם יחד. מקומות עבודה רבים מחויבים על פי חוק בהעסקת ממונה בטיחות, וגם במקומות רבים אשר אינם בהכרח מחויבים בכך ניתן למצוא ממוני בטיחות המועסקים באופן מלא או חלקי.

אנו מציעים שירותי ממונה בטיחות הכוללים אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים, אשר ימלאו את דרישת המדינה מהעסק בהעסקת ממונה בטיחות ויסייעו לבנות ולקדם באופן מקצועי את מערך הבטיחות באותו ארגון.

כיצד מקדם ממונה בטיחות את רמת הבטיחות במקום עבודה?

מאחר וממונה בטיחות הוא מקצוע לכל דבר ועניין אותו יש ללמוד בצורה מסודרת לפני שמקבלים את התעודה המאפשרת לעסוק בתחום, מעניין לסקור מקצוע זה ולנסות להבין כיצד אמור ממונה בטיחות לקדם ולשפר את מערך הבטיחות בארגון, בין אם מדובר בבית עסק תעשייתי, באתר בנייה או בכל מקום אחר בו נדרשת נוכחותו של ממונה בטיחות בעבודה.

מהן הפעולות שמבצע ממונה בטיחות בעבודה מדי יום על מנת לקדם את רמת הבטיחות לה זוכים העובדים, המנהלים והעוברים והשבים באותו מקום עבודה? ובכן, ממונה בטיחות עובד באופן צמוד עם הנהלת הארגון במטרה לייעץ ולבצע שינויים בפועל במערך הבטיחות, במגוון דרכים שונות אשר גם משתנות על פי אותו מקום העבודה ומפגעי הבטיחות הספציפיים המאפיינים אותו.

בין שאר תפקידיו, פועל ממונה בטיחות על מנת לאתר באופן אקטיבי מפגעי בטיחות שונים במקום העסק, ליידע את המנהלים הרלבנטיים אודות מחדלים אלו ואף להציע הצעות לטיפול במפגע זה. בנוסף, מוודא כמובן ממונה הבטיחות כי קיימים התקני בטיחות וגיהות נאותים ומספקים במקום עבודה זה, וכי הם מתוחזקים כראוי ונמצאים במצב טוב ובתפקוד תקני.

ממונה הבטיחות גם לוקח חלק פעיל בכתיבה ובהנהגה של נהלי בטיחות מפורטים באותו מקום עבודה, ומפקח על נהלים קיימים ומציע הצעות שונות לשיפור ושינוי. באחריותו גם לוודא כי קיימת באותו מקום עבודה תכנית בטיחות מפורטת ומעודכנת, וכי היא מיושמת בצורה מספקת.

ממונה הבטיחות פועל עם הנהלת העסק לצורך ארגון של הדרכות בטיחות, כמו גם לשם כתיבה ותרגול של תכנית עבור מצב חירום, מדווח למפקח העבודה האזורי בנוגע למצב הבטיחותי באותו מקום עבודה ולפעולות והתקנים המיושמים בו ועוד.

לסיכום, ממונה בטיחות הוא בעל מקצוע מוסמך ומנוסה בעולם הבטיחות בעבודה, הפועל בדרכים רבות, שונות ומגוונות על מנת לסייע ולהעלות משמעותית את רמת הבטיחות האישית במקום העבודה. מסיבה זו מחויבים אינספור בתי עסק וארגונים בארץ בהעסקתו על פי חוק.

לקביעת פגישה ויצירת קשר השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם >>

לאוס בניית אתרים קידום אתרים אורגני

Call