חברת "א.ב בטיחות" מספקת מערכי הדרכה והסמכה במגוון תחומים בהתאם לצורכי הלקוח והארגון .
ההדרכות מועברות ע"י מדריכי בטיחות מוסמכים .
חברת "א.ב בטיחות" מתמחה בהסמכת עובדים לעבודה בגובה ע"פ דרישות החוק .
כל ההדרכות מבוצעות במקום העבודה .

הדרכות בטיחות – עבור מי הן רלבנטיות?

עבור אילו מקומות עבודה, בתי עסק וארגונים הדרכות בטיחות הן רלבנטיות? ובכן, כמעט בכל מקום עבודה ניתן למצוא סכנות בטיחותיות פוטנציאליות, אך אלו כמובן משתנות ממקום למקום והופכות למשמעותיות במיוחד במקומות עבודה בהם תנאי העבודה עצמם מציבים סכנות ספציפיות. לדוגמה – מפעלים בהם נעשה שימוש בכימיקלים מסוכנים, בתי עסק בהם מתבצעת עבודה בגובה וכד'.

הדרכות בטיחות בעבודה מועברות בצורה מסודרת ומקצועית בכל מקום עבודה בו קיימות סכנות בטיחותיות מסוג זה, ואלו אף נדרשות בחוק במקרים מסוימים, וכמעט תמיד מהוות חלק מהפרוטוקולים הפנימיים של כל בית עסק ומקום עבודה בהם העובדים עלולים להימצא בסכנה בטיחותית מסוג זה או אחר.

בעליהם של עסקים חדשים רבים, כמו גם מנהלים חסרי ניסיון בכל הנוגע לניהול ויישום מערך כללי בטיחות במקום העבודה, טועים פעמים רבות להניח כי הם אינם נדרשים לביצוע פעולות ספציפיות או מיוחדות על פי חוקי העבודה במדינה. בפועל, כמעט כל בית עסק המעסיק מעל כמות מינימאלית מסוימת של עובדים או עושה שימוש בחומרים מסוכנים, עבודה בגובה וכו', נדרש על פי חוק ליישום מערך מוקפד של כללי בטיחות. הדרכות בטיחות בעבודה מהוות פעמים רבות חלק בלתי נפרד ממערך זה, ובכל אופן מסייעות תמיד ליישר קו ולוודא כי כל אחת ואחד מהעובדים אכן מודעים לסכנות הבטיחותיות, כמו גם לנהלים הרלבנטיים עליהם יש להקפיד על מנת לשמור על רמת בטיחות מספקת.

 

הדרכת בטיחות בגובה

בטיחות עבודה בגובה הן רלבנטיות כמובן עבור סוג ספציפי ביותר של בתי עסק, דוגמת בתי עסק המציעים שירותים הכוללים עבודה בגובה או מפעלים וכד' בהם נדרשת עבודה בגובה במקום עצמו. הדרכה בטיחות בגובה היא הדרכת בטיחות מיוחדת ושונה מהדרכות בטיחות "רגילות", שכן קיימים נהלי עבודה מפורטים וספציפיים להדרכה בגובה, בהם מחויבים העובדים להיות בקיאים. למעשה, עובדים אשר עוסקים בעבודה בגובה אינם יכולים לעשות זאת באופן חוקי בטרם עברו הסמכה של ממש. "א.ב. בטיחות" מעבירה גם הסמכות אלו, כאשר הדרכות בטיחות בגובה נכללות כמובן במסגרת ההסמכה, אך מועברות גם מחוץ לה, למשל כרענון שנתי עבור עובדים אשר כבר מוסמכים.

בכל מקרה, חוקי העבודה בישראל ובשאר המדינות המפותחות מקנים מקום מיוחד לנושא העבודה בגובה, ולכן גם בכל הנוגע להדרכות בטיחות בגובה. אלו מועברות כאמור הן במסגרת ההסמכה עצמה, והן כהדרכות תקופתיות לרענון ושמירה על כשירות.

במידה ואינכם בטוחים האם העבודה שמבצעים העובדים שלכם נחשבת על פי חוק ל"עבודה בגובה" והאם אתם זקוקים להדרכות בטיחות עבודה בגובה, מומלץ ליצור עימנו קשר להתייעצות. עדיף לוודא ולהיות בטוחים, או אפילו להזמין הדרכת בטיחות שאינכם בהכרח מחויבים להזמין, מאשר לפספס את ההזדמנות לעמוד בצורה מלאה בכל חובותיכם לעובדיכם כמעסיקים בכל הנוגע לבטיחות בעבודה בגובה. אחרי הכל – מדובר כאן בבטיחות האישית, בבריאות ובחיים של העובדים שלכם.

לאוס בניית אתרים קידום אתרים אורגני

Call