אש מאז ומתמיד היוותה את אחת מסכנות הבטיחות המשמעותיות והחמורות ביותר עבור בני אדם, והדבר ניכר במיוחד במקומות עבודה רבים בעולם המודרני. בין אם מדובר במפעל העושה ספציפית שימוש בכימיקלים דליקים, במקום עבודה בו משתמשים במיכון כבד ובדלקים או במערך החשמל שניתן למצוא בכל מקום עבודה ומציב סכנת אש פוטנציאלית תמידית – לעולם חשוב להתייחס ספציפית לסכנה של אש לדליקות, ולהכניס סיכון פוטנציאלי זה למערך הבטיחות של הארגון.

מפגע שניתן לצמצם משמעותית – מערך בטיחות באש

אש היא אמנם אחת האויבות הגדולות והוותיקות ביותר של המין האנושי ולאורך זמן רב עמד האדם כמעט חסר אונים מולה, אך לפחות בעולם העבודה המודרני ניתן להשתמש במגוון כלים מתקדמים שונים על מנת לצמצם משמעותית את מידת הסכנה שמציבה האש במקום העבודה, ולהבטיח כי אף עובד, ספק או לקוח לעולם לא ייפגע ממפגע אש זה או אחר בשטח בית העסק שלנו.

כיצד זה נעשה? ובכן, מערך בטיחות באש כולל בימינו מגוון רחב של נהלים וכלים שונים באמצעותם ניתן להתנהל באופן מושכל ובטיחותי מול מפגעי האש הפוטנציאליים באותו מקום עבודה. דוגמה מצוינת לכך היא הדרכות בטיחות אש – הדרכות בטיחות ייעודיות העוסקות במפגעי אש במקום העבודה, מועברות על ידי יועצי בטיחות אש מוסמכים ומנוסים בתחום זה ומאפשרות לכל אחד מהנוכחים בסביבת העבודה להיות מודע למלוא הסכנות האפשריות בהקשר זה, כמו גם לנהלים המפורטים השונים באמצעותם יש להתמודד עם מצבי חירום הכוללים מפגע אש בטיחותי.

בנוסף, מערך בטיחות באש בארגון או בית עסק מודרני אמור לכלול את כל הנהלים הנדרשים על מנת לתת מענה אופטימלי ומיידי לכל סכנת מפגע אש. כשאש מתחילה להשתולל ולסכן את השוהים במקום העבודה אין זמן להתמהמה – כמנהלים או הבעלים של אותו מקום עבודה נרצה להבטיח שכל אחד מהעובדים מוכן לתפעול של סיטואציה שכזו, או לפחות יודע מה עליו לעשות, היכן עליו לשהות וכיצד עליו לברוח ולהתרחק מהמפגע.

מערך בטיחות באש במקום העבודה צריך לכלול גם תיק שטח (המאושר גם על ידי מערך הכיבוי וההצלה), המפרט את כל המידע הרלבנטי בנוגע למבנה/ים שבשטח זה, דרכי הגישה אליהם עבור כוחות הכיבוי וההצלה וכיוצ"ב. כך, מבטיח הארגון כי הוא עומד בסטנדרטים המחמירים של רשות הכיבוי וההצלה של המדינה, וכי במקרה הצורך כוחות הכיבוי ההצלה יוכלו לגשת לבית העסק בצורה מהירה ויעילה, על מנת לתת מענה הולם למפגע אש זה או אחר.

בתחום בטיחות האש אנו מציעים שירותים של הדרכות בטיחות אש ייעודיות, טיפול בדרישות (הן דרישות בשטח והן דרישות בירוקרטיות) של רשות הכבאות וההצלה, ביצוע סקרי סיכונים ומגוון שירותים נוספים הרלבנטיים עבור כל ארגון או מקום עבודה באשר הוא, הן כאלו בהם קיימת מודעות גבוהה ומידית לסכנות אש והן כאלו בהן נושא זה אינו נמצא בקדמת הבמה. כשמדובר באש, לעולם לא ניתן להיות זהירים מדי.

לקביעת פגישה ויצירת קשר השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם >>

 
לאוס בניית אתרים קידום אתרים אורגני

Call